У Маріуполі волонтери почали висадку дерев для майбутніх алей на території Старого міського кладовища.
Майбутня Платанова алея є даниною поваги першим грекам-поселенцям приморського міста, передає PR.UA.
Як повідомляє ГО «Архі-Місто», всього у вихідні 24-25 квітня було висаджено 20 саджанців рослин.
«Маріупольський Некрополь — це потенційні "зелені легені "центру міста. Але зараз 16 гектарів його території заповнені сухостоєм, диким бузком і деревами, що виродились. Волонтери посадили 14 дубів вздовж доріжки, яка веде від входу в Некрополь до усипальниці Найдьонова, поруч з ділянкою, очищеною Комбінатом комунальних підприємств в минулому році. Вони були подаровані лісниками "Азовського лісництва" в Нікольському. Платанову алею волонтери заклали вздовж найдавнішої алеї некрополя (на ній до цих пір збереглася бруківка). Колись вона вела від Мар'їнки до вівтаря церкви Всіх Святих. Платан був обраний не тільки через його красу і посухостійкість. Він має символічне значення. Це чи не найдавніше дерево з нині живих на Землі», — повідомляють в організації.
Ініціатори благоустрою Старого міського кладовища підкреслюють, що платан також асоціюється з Грецією, а створення Платанової алеї — це данина пам'яті та поваги грекам-першопоселенцям Маріуполя.
«Найдавніше датоване поховання некрополя знаходиться на цій алеї, і воно належить Гавриїлу Сахаджа, греку-першопоселенцю (1833-34 рр.). Волонтери висадили п'ять саджанців платанів. Вони були закуплені за кошти, які пожертвувані благодійники, у дендрофермі сім'ї Бережнюк під Львовом (один саджанець обійшовся в 78 грн., загальна вартість склала 452 грн. з доставкою)», — додають в ГО« Архі-Місто».
В цілому, майбутня Платановая алея налічує близько 35 саджанців і матиме довжину близько 200 метрів. При цьому волонтери висаджують дерева тільки на порожніх місцях кладовища, аби не порушувати права родичів маріупольців, похованих на цвинтарі.
Раніше повідомлялося, що маріупольці впорядкують могилу знаменитого монументаліста і художника Віктора Арнаутова.