Провідні вчені та дослідники з Великобританії спрогнозували, якими можуть бути наступні варіанти коронавірусу.
На думку деяких з них, світ може очікувати ще вища летальність від ускладнень цієї інфекції, передає pr.ua.
Про це повідомляє The Guardian.
Зокрема, науковці наголошують, що не слід бути впевненими, що майбутні штами коронавірусу будуть слабшими за "Омікрон", що наразі активно поширюється країнами світу. Такої думки, наприклад, притримується епідеміолог Марк Вулхаус з Единбурзького університету:
"Варіант "Омікрон" походить не від варіанту"Дельта", а із зовсім іншої частини генеалогічного дерева вірусу. І оскільки ми не знаємо, звідки в генеалогічному дереві вірусу з’явиться новий варіант, ми не можемо знати, наскільки він може бути патогенним".
Аналогічні ідеї висуває й вірусолог професор Лоуренс Янг з Ворицького університету. Він припускає, що наступні варіанти коронавірусу можуть бути більш патогенними, ніж "Дельта", та наголошує, що еволюція відомих штамів не була лінійною.
А на думку спеціального представника ВООЗ Девіда Набарро, пандемія коронавірусу може тривати ще довгий час, тож слід бути підготовленими та планувати довгостроковий вплив на поширення й боротьбу з інфекцією. За його словами, було б розумним постійно заохочувати людей захищати самих себе та оточення (мається на увазі вакцинація від COVID-19).
"Після штаму "Омікрон" буде більше варіантів, і якщо вони будуть більш контагіозними, то будуть домінувати. Крім того, вони можуть викликати різні моделі захворювань, іншими словами, вони можуть виявитися більш смертельними або мати більш довгострокові наслідки", - вважає він.
Світлина з відкритих джерел
Нагадаємо, що в Україні почали фіксувати перші ознаки спаду захворюваності на коронавірус, проте рівень смертності від цієї хвороби може ще зростати.
28 лютого 2022
20 лютого 2022
17 лютого 2022
16 лютого 2022
11 лютого 2022
09 лютого 2022
26 січня 2022
25 січня 2022
09 січня 2022
04 січня 2022
31 грудня 2021
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)